Manufacturer of a wide range of products which include qiangli p7 led module and qiangli p8 led module.
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Pixel Pitch | P7 |
| Display Color | Full Color RGB |
| Module Size | 320x160 mm |
| Usage | Outdoor |
| Scan Mode | 1/8 Scan |
| LED Type | SMD3535 |
| Brightness | 4500 nits |
| Module Voltage | 5 V DC |
The Qiangli P7 LED Module is a high-quality indoor LED display module featuring a pixel pitch of 7 millimeters. It is designed for indoor applications where a clear, vibrant, and seamless visual experience is required.
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Pixel Pitch | P8 |
| Display Color | Full Color RGB |
| Module Size | 320x160 mm |
| Usage | Outdoor |
| Scan Mode | 1/10 Scan |
| LED Type | SMD3535 |
| Brightness | 4000 nits |
| Module Voltage | 5 V DC |
The Qiangli P8 LED Module is an indoor LED display module with an 8mm pixel pitch, designed for indoor applications requiring clear and vibrant visuals at moderate viewing distances.
Mohd Sakib (CEO)
N.S Led
Ground Floor Blk-A, House No C-299,305 KH. No. 564, Bhalswa Dairy, Rajeev Nagar
New Delhi - 110042, Delhi, India